Všetky kategórie

firemné správy

Domov> Novinky > firemné správy

Bezpečnostné opatrenia pre inštaláciu LED pásikov

Čas: 2022-12-03 Počet zobrazení: 52

Bezpečnostné opatrenia pri inštalácii LED pásov: Spôsob zapojenia LED pásika

Existuje mnoho druhov vhodných napätí pre nízkonapäťové LED pásy, v rozsahu od 5V, 12V, 24V a 36V. Vo všeobecnosti sa používa jednosmerné napájanie, takže na napájanie je potrebný spínaný zdroj. Veľkosť napájacieho zdroja sa určuje podľa výkonu a dĺžky pripojenia LED pásika. Zapojenie jednofarebného LED pásika 5050 SMD potrebuje rozlíšiť kladný a záporný pól. Vo všeobecnosti poskytneme napájaciu zástrčku, ktorá bola spájkovaná, stačí ju zapojiť priamo do napájacieho zdroja LED, ktorý poskytujeme. Ak nechcete používať jeden napájací zdroj pre každý LED svetelný pás, môžete si kúpiť relatívne vysokovýkonný spínaný zdroj ako hlavný napájací zdroj a potom pripojiť všetky vstupné napájacie zdroje všetkých LED svetelných pásikov paralelne k byť napájaný hlavným spínaným zdrojom.

wps3

Bezpečnostné opatrenia pre inštaláciu LED pásikov: Spôsob zapojenia LED ovládača

Svetelný pás LED s IC potrebuje použiť ovládač na realizáciu meniaceho sa efektu svetla. Pri zapájaní sú svetelné pásy s IC vo všeobecnosti spoločnou anódou, to znamená, že jeden zo svetelných pásikov LED je kladný a ostatné sú záporné. Riadiaca vzdialenosť každého ovládača je iná. Všeobecne povedané, ovládacia vzdialenosť jednoduchého ovládača je 10 až 15 metrov, ovládacia vzdialenosť diaľkového ovládača je 15 až 20 metrov a najdlhšia vzdialenosť môže byť ovládaná na 30 metrov.

wps4

Bezpečnostné opatrenia pri inštalácii LED pásikov: Dávajte pozor na pripojovaciu vzdialenosť LED pásika

Všeobecne možno povedať, že najdlhšia pripojovacia vzdialenosť LED pásikov je 20 metrov. Pri prekročení tejto pripojovacej vzdialenosti sa LED pásik ľahko zahreje, čo ovplyvní životnosť LED pásika pri používaní. Preto pri inštalácii musí byť inštalovaný podľa požiadaviek výrobcu a LED svetelný pás nesmie byť preťažený.


Horúce kategórie